18 січня 2018
2164
rating-stars Рейтинг 5
-->

Коли найсучасніші розробки поєднуються з тотальною інформаційною закритістю Китай знову змусив говорити про себе

. Він наполегливо й успішно втілює в життя стратегію, яка має привести КНР до економічного домінування на світовій арені. А сьогодні – серйозно взявся за ІТ-індустрію. У 2018 році головним трендом має стати розвиток технологій штучного інтелекту (ШІ) у медичній сфері. Зокрема, поставлено мету – навчити штучний інтелект аналізувати людські гени та виявляти ракові пухлини на ранніх стадіях.

Цю технологію в КНР планують впроваджувати в медичних установах по всій країні вже у 2018 році. Скоріше за все, «відповідальною» за інтеграцію ШІ в медичну систему КНР буде корпорація Tencent, яка, до всього, є власником найпопулярнішого китайського месенджера WeChat і заявила про намір інвестувати $15 млн у розробку системи охорони даних на базі штучного інтелекту.

КИТАЙСЬКА СТРАТЕГІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ДОМІНУВАННЯ

Комуністична партія Китаю під час свого 19 з’їзду в жовтні 2017 року погодила план розвитку ІТ-індустрії: країна має стати світовим лідером у цій галузі до 2035 року. Одним із пунктів стратегії стала розробка технології штучного інтелекту нового покоління.

За реалізацію амбітного проекту взялися відразу. В листопаді 2017 року Міністерство науки та техніки КНР оголосило про створення робочої групи, до якої увійшли найкращі та найбільші китайські ІТ-корпорації. Основне її завдання – «розробка технології штучного інтелекту нового покоління». Окрім представників Tencent, до складу групи увійшли експерти компанії Baidu, яка володіє однойменною китайською пошуковою системою та різними веб-сервісами. До роботи залучили і найкращих представників корпорації Alibaba, яка представляє найбільший в країні майданчик е-комерції та володіє платіжною системою Alipay. Четвертим відомим учасником стала компанія iFlytek, яка спеціалізується на голосових технологіях, і їхні можливості вона вивчатиме в контексті ШІ. Компанія Baidu займатиметься інтеграцією технології в систему, що керує безпілотними автомобілями. Alibaba ж впроваджуватиме штучний інтелект у міську інфраструктуру. Натомість корпорація Tencent отримала завдання розробити механізм, який дасть змогу використовувати технологію в медичній сфері.

Паралельно з урядовими планами й інші китайські компанії заявили про намір вкладати чималі кошти в дослідження можливостей ШІ. Так найбільша в КНР служба таксі Didi нещодавно оголосила про плани долучитися до досліджень штучного інтелекту. А в шанхайському університеті Джиаотонг створили робочу групу, яка розроблятиме способи використання технології в медичній сфері.

Не забувають в Китаї і про галузь освіти – онлайн платформа Hai Feng Education інвестуватиме десятки мільйонів доларів в дослідження штучного інтелекту. Освітній ресурс планує покращити систему навчання за допомогою ШІ.

КИТАЙ ТА GOOGLE – НЕОЧІКУВАНА КООПЕРАЦІЯ

Уряд Піднебесної настільки сильно прагне стати лідером ще й у технологічній сфері, що вдається до неочікуваних проектів кооперації. Наприкінці минулого року стало відомо, що Китай запропонував корпорації Google збудувати в Пекіні лабораторію, яка займатиметься дослідженням технології штучного інтелекту. Така заява стала несподіванкою, адже всі продукти Google: і пошукова система, і поштовий сервіс, магазин мобільних додатків та навіть мапи в Китаї заблоковані. В КНР цей крок пояснили бажанням «заманити» якомога більше спеціалістів ІТ-сфери з усього світу. Google також можна зрозуміти – за останні кілька років компанія отримала шанс знову з’явитися на теренах Китаю, хоч і через не зовсім звичний продукт.

Проте, Китай чудово справляється і без допомоги ззовні. Тут уже відкрили першу в країні лабораторію для роботи з ШІ. Її основним завданням стане розробка технології, яка прискорить та полегшить процес перекладу записаних китайською мовою журналістських матеріалів. Планують також «навчити» ШІ випускати індивідуальні програми мовлення.

СВІТОВЕ ПАНУВАННЯ ТА ІНТЕРНЕТ-ЦЕНЗУРА

Здається, Китайська Народна Республіка поставила за мету досягти глобального лідерства в усіх галузях людської діяльності. За останні кілька років у КНР технологічний розвиток значно випередив майже всі країни світу. З 2018 року в країні планують запускати 5G зв’язок, китайські суперкомп’ютери стають найшвидшими в світі, КНР готується досліджувати Місяць і щорічно запускає десятки нових супутників у космос. Найсучасніші технології майже завжди народжуються в Китаї.

Разом із найбільшим технологічним розвитком, КНР залишається країною з найжорсткішими заходами інтернет цензури. Влада створила певний вакуум, «власний» інтернет, який постійно перебуває під пильним контролем. В країні існує власна пошукова система, свої мапи та купа додатків, які досить вдало замінюють закордонні аналоги. В Китаї заблоковані продукти Google, Facebook, Twitter, Youtube, Viber, What`sApp, Telegram, міжнародні інформаційні агентства, імениті закордонні ЗМІ та ще тисячі популярних ресурсів. У китайців є власний месенджер та соціальна мережа, повідомлення в яких постійно редагуються та видаляються, а спілкування на будь-яку заборонену тему може призвести до жорсткого покарання.

Піднебесна справді стала країною контрастів: розвиток передових технологій та найсучасніші розробки відбуваються на тлі тотальних заборон та постійних обмежень. Разом із тим, Китай з кожним днем все більш упевнено почуває себе на світовий арені. Країна стала найбільшим імпортером і поступово наближається до статусу найбільшого в світі експортера. Першість у сфері ІТ відкриє для КНР іще ширші горизонти: Китай зможе стати справжню «наддержавою ХХІ століття», що дозволить Пекіну диктувати «правила гри» не лише в межах країни чи регіону….
“Укрінформ”

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм