24 січня 2018
2731
rating-stars Рейтинг 5
-->

Перед Україною і Китаєм стоїть завдання перетворити наявний у двосторонніх відносин потенціал в конкретні практичні проекти

. Про це заявив торговий представник України, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

Так, за словами Микольської, вироблені в Україні продукти харчування мають дві основні переваги: високу якість і конкурентну ціну. Крім того, українські компанії можуть забезпечувати великий обсяг поставок, що вкрай важливо з урахуванням обсягу китайського ринку. Микольська вважає, що перелік сільськогосподарських і продовольчих товарів,  які постачає Україна в КНР повинен бути істотно розширен.

“Китай визначено ринком, що знаходиться у фокусі” Експортної стратегії “України”, – підкреслила вона.

Серед найбільш перспективних статей агроекспорту торгпред України назвала як свіжі і заморожені овочі, фрукти і ягоди, так і цілий ряд продукції з більш доданою вартістю – соки, кондитерські вироби, дитяче харчування, алкоголь і ін. За її словами, попит на всі ці товари серед китайських споживачів неухильно зростає, а тому українські експортери зможуть зайняти на ринку КНР свою нішу.

Торпред нагадала, що КНР вже увійшла в число провідних торгових партнерів України в агросекторі. За 2012-2016 роки оборот сільгосппродукції між двома країнами зріс в п’ять разів – до 1,03 млрд доларів. Основними статтями українського експорту є кукурудза, пшеничне борошно, соняшникова і соєва олії. З кінця 2015 року китайська влада також відкрила ринок країни для молочної продукції з України, а в 2017 році – для замороженої яловичини і деяких тваринницьких кормів.

Микольська також зазначила, що, крім аграрної сфери, в плани українсько-китайського співробітництва на 2018 рік поспіль входить розгортання кооперації в області енергетичного машинобудування і виробництва побутової електротехніки. Зокрема, Микольська виступила за створення на українській території спільних підприємств, які, використовуючи технічні ноу-хау обох держав, будуть виготовляти продукцію, орієнтовану як на внутрішній ринок, так і на експорт у треті країни, зокрема в Євросоюз, що має з Україною зону вільної торгівлі. Як відомо, Китай також запропонував Україні створити зону вільної торгівлі.

Також торпред України звернула увагу на перспективи співробітництва в IT-сфері.

“Китай дуже сильний у виробництві хардвера, тобто власне машин, а Україна – програмного забезпечення, тому, якщо поєднати ці дві речі, ми можемо пропонувати на китайському, українському і світовому ринках досить цікаві продукти”, – впевнена Микольська.

Україна також вирішила активізувати співпрацю з Китаєм в галузі “зеленої” економіки. “Сюди ми відносимо як проекти енергоефективності, так і проекти альтернативної енергії”, – пояснила Микольська.

Окрему увагу торгпред приділила взаємодії з КНР в рамках ініціативи “Один пояс і один шлях”, до якої Україна офіційно приєдналася в 2015 році. За словами Микольської, Україна сподівається, що її приєднання до  проекту “Один пояс і один шлях” дозволить здійснити ряд спільних з Китаєм інфраструктурних проектів, збільшити обсяг взаємної торгівлі і залучити інвестиції з Фонду Шовкового шляху.

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм