Всі експерти прогнозують зростання цін на імпортні товари в Україні, що поставляються з Китаю по морю, однією з головних причин, звичайно, є п’ятикратне зростання ставок фрахту, в порівнянні з минулим роком, але глобальна переорієнтація світового ринку вплинула не тільки на транспортну галузь.
Вже з кінця 2020 року виробники по всій Південно-Східній Азії зіткнулися з новими стрибками цін на вихідні матеріали і сировину.
Світ увійшов в епоху тотального дефіциту сировини і комплектуючих, який був викликаний порушенням логістики, підвищенням курсу юаня, внаслідок пандемії і карантинних заходів.
Так в лютому 2021 року ціна на мідь та інші кольорові метали зросла більш ніж на 20% і перевищила 9400 доларів за тонну, досягнувши нового 10-річного максимуму.
Крім міді, стрімко зростають ціни і на іншу сировину, яка є основою для виробництва багатьох готових продуктів. Станом на лютий 2021 року вартість паперу виросла на 10%, бавовни - на 17%, сталі - на 20%, ПВХ - на 23%, і електронних компонентів майже - на 30%.
Значне зростання вартості сировини і матеріалів ставить під удар одну галузь за одною. Так, стрімке підвищення цін на кольорові метали (зокрема, мідь, алюміній), зменшує прибуток виробників кондиціонерів і знижує можливості для ефективного інвестування в розвиток виробництва і розробку нових моделей. Таку ж картину спостерігаємо в інших галузях.
Як повідомляють аналітики Deutsche Industriebank, ціни на сировину зросли приблизно на 10,5% по всьому світу, але в основному в Країнах ПСА: Китаї, Індії, В'єтнамі, Малайзії.
Що роблять фабрики для зниження своїх ризиків?
* Підвищують ціну FOB на продукцію
* Збільшують запаси витратних і сировинних матеріалів
* Купують ф'ючерси на сировину
* Використовують дешевшу сировину (що в кінцевому підсумку позначиться на якості продукції)
* Затягують терміни виробництва (в очікуванні черги за більш дешевою сировиною)
Що рекомендує Фіалан імпортерам?
Не дивлячись на те, що в даній ситуації немає ідеальних рішень, Фіалан рекомендує нашим клієнтам такі заходи пом'якшення ризиків:
- Розміщуйте замовлення на продукцію у надійних постачальників.
- Приділяйте особливу увагу якості товарів в останніх і майбутніх поставках.
- Підписуйте контракти з постачальниками, де особливу увагу приділіть пунктам якості товару.
- При підписанні нового довгострокового контракту, враховуйте плаваючу ціну замість фіксованої. Якщо ситуація буде поліпшуватися, вартість готової продукції може включати певний відсоток, в залежності від вартості сировини. (Можна включити цей пункт в контракт).
- Обов'язково перевіряйте відвантаження партії, адже саме в період таких коливань ваш постійний постачальник може заощадити на сировину і випустити продукцію неналежної якості, намагаючись залишити вам колишню ціну контракту.
- Настійно рекомендуємо, при вартості контракту більш 20 000 дол, звернутись за допомогою до професіоналів в укладанні контрактів і перевірці якості продукції, що відвантажується, особливо це актуально в період, коли Китай закритий для ділових поїздок і особистої присутності.
Fialan c 2004 року забезпечує своїх клієнтів якісним сервісом по супроводу міжнародних угод. Якщо вам необхідна допомога в пошуку постачальників, управлінні якістю товару і юридичному супроводі Китаї, Індії, В'єтнамі, Бангладеші, Малайзії або Таїланді, звертайтесь за телефоном: 0442233232 - ми будемо раді вам допомогти.
Партнер Fialan, Дмитрук Тетяна.