29 жовтня 2023
1180
Контрафакт
rating-stars Рейтинг 5
-->

Що таке контрафакт?

Підробка– це незаконне копіювання чи імітація товарів чи послуг з метою їхнього продажу. Такі товари часто є підробками оригінальних продуктів відомих брендів.

Приклади підробленої продукції

Приклади включають китайські підробки одягу, аксесуарів, електроніки та навіть ліків. Ці товари можуть надходити ринку через різні канали, включаючи авіа експрес доставку з Китаю або доставку вантажів з Китаю в Україну морем.

Контрафактна продукція охоплює практично всі категорії товарів і з'являється на ринку у вигляді підробок або копій оригінальних виробів. Ось деякі з найпоширеніших прикладів:

 1. Одяг та аксесуари: Це, мабуть, найвідоміша категорія контрафактних товарів. Підроблені джинси, футболки, взуття, сумки та годинники відомих брендів можна зустріти практично скрізь, особливо у країнах, де слабко контролюється продаж товарів (наприклад, на ринках у Китаї).
 2. електроніка: Підроблені телефони, навушники, зарядні пристрої та навіть комп'ютери також є найпоширенішим явищем. Вони можуть виглядати майже ідентично до оригіналів, але часто мають низьку якість і можуть бути небезпечними у використанні.
 3. Препарати: Контрафактні ліки — це одна з найнебезпечніших категорій. Такі ліки можуть не містити активних інгредієнтів або містити їх у неправильному дозуванні. У гіршому випадку вони можуть містити шкідливі речовини, що спричиняють серйозні побічні ефекти.
 4. Косметика: Підроблена косметика та парфумерія можуть містити шкідливі інгредієнти, що спричиняють алергії або інші шкірні реакції.
 5. Алкоголь та напої: Підробки відомих марок горілки, вина чи шампанського можуть містити нездорові, чи навіть токсичні інгредієнти.
 6. Автозапчастини: Контрафактні автозапчастини можуть виглядати як оригінал, але їх використання може спричинити поломки або аварій через низьку якість.
 7. Іграшки: Підроблені іграшки часто виготовляються з дешевих та потенційно токсичних матеріалів.
 8. Продукти харчування: Деякі контрафактні продукти можуть містити низькоякісні або хворі інгредієнти.

Ці приклади лише верхівка айсберга, оскільки контрафактні товари постійно виникають над ринком. Найкращий спосіб захистити себе від їхньої покупки — бути уважним та обізнаним споживачем.

kontrafakt02

Правові аспекти контрафакту

Контрафакт порушує права власності, що тягне за собою юридичну відповідальність.
Закони, що регулюють виробництво, розповсюдження та продаж контрафактної продукції, існують у більшості країн, і їхня мета — захистити права власників брендів, а також інтереси споживачів.

Законодавство у різних країнах

 1. Західні країни: У країнах Європи та Північної Америки існують суворі закони, спрямовані на боротьбу з контрафактом. Наприклад, у США закон про торгові марки захищає власників брендів від незаконного використання їх торгових марок. Порушники можуть бути засуджені до сплати штрафів, а також позбавлення волі в деяких випадках.
 2. Китай: Незважаючи на те, що багато хто асоціює Китай з виробництвом контрафактної продукції, країна активно працює над посиленням законодавства в цій галузі. Китай підписав велику кількість міжнародних угод про захист прав інтелектуальної власності і посилює внутрішнє законодавство для боротьби з підробками.
 3. Країни СНД: У країнах пострадянського простору існує законодавча база, спрямована на боротьбу з контрафактом. Однак ступінь її ефективності може змінюватись в залежності від країни.

Контрафакт відповідальність

Відповідальність за виробництво і продаж контрафактної продукції може включати кримінальну, цивільно-правову та адміністративну відповідальність. Кримінальна відповідальність більшості країн передбачає штрафи чи тюремне ув'язнення, особливо в масштабних порушеннях. Цивільно-правова відповідальність зазвичай пов'язана із відшкодуванням збитків власникам брендів.

Відповідальність за продаж фальсифікату часто залежить від масштабу порушення та ступеня провини продавця. Наприклад, дрібний роздрібний продавець, який не знав про те, що товар, що продається, є підробкою, може нести меншу відповідальність, ніж великий дистриб'ютор або виробник контрафакту.

Для ефективної боротьби з контрафактом важливо, щоб законодавство кожної країни було узгоджено з міжнародними стандартами, а правозастосовна практика була послідовною та суворою.

Вплив комерційна підробка

Контрафакт може завдати збитків оригінальним брендам та підірвати довіру споживачів.

Втрати від контрафакту

 1. Збитки від втраченої вигоди: Продаж контрафактних товарів відбирає у компаній потенційних клієнтів, що призводить до зниження обсягів продажу та прибутку.
 2. Витрати на боротьбу з підробками: Компанії, захищаючи свої права, змушені витрачати кошти на юридичну підтримку, дослідження ринку, моніторинг та інші заходи щодо виявлення та припинення продажу підробленої продукції.
 3. Зниження інвестицій у дослідження та розробки: Якщо виробники не впевнені, що зможуть забезпечити захист своїх інновацій від підробок, мотивація до інвестицій у нові розробки може знизитися.

Репутаційний ризик

 1. Пошкодження бренду: Погана якість контрафактної продукції може спричинити розчарування споживачів, які помилково пов'язують цю продукцію з оригінальним брендом.
 2. Зниження довіри: Якщо на ринку є багато підробок, споживачі можуть почати сумніватися як навіть оригінальна продукція, що погіршить образ компанії в очах клієнтів.
 3. Ризики для партнерських відносин: Дистриб'ютори та партнери можуть переглянути свої відносини з компанією, якщо на ринку багато контрафакту під її брендом.

Контрафакт несе у собі серйозні ризики як для споживачів, але й бізнесу. Компаніям важливо усвідомлювати цю загрозу та активно боротися з порушеннями, щоб зберегти свою репутацію, доходи та довіру клієнтів.

Небезпека контрафакту для споживача

Купівля підроблених товарів може завдати не лише економічних збитків, а й загрожувати здоров'ю. Контрафактні товари не просто імітують оригінальні продукти, а й можуть нести реальну загрозу здоров'ю та безпеці споживачів. Неякісні матеріали, відсутність відповідних стандартів та контролю – все це робить підроблену продукцію потенційно небезпечною.

Відсутність гарантій якості

 1. Невідоме виробництво: Оскільки контрафакт часто виробляється на неліцензійних підприємствах, якість та стандарти виробництва можуть сильно змінюватись і бути недостатніми.
 2. Неякісні матеріали: Для скорочення витрат контрафактні товари часто виготовляються з дешевих, низько якісних матеріалів, які можуть бути небезпечними або спричинити алергічні реакції.

Ризики для здоров'я

 1. Токсичні речовини: Деякі контрафактні товари можуть містити токсичні речовини, які становлять небезпеку для здоров'я. Це особливо актуально для іграшок, косметики та побутової техніки.
 2. Ліки та косметика: Підроблені ліки можуть бути неефективними чи навіть небезпечними, містити невірні дозування чи домішки. Контрафактна косметика може спричинити подразнення шкіри або алергічні реакції.
 3. електроніка: Підроблена електроніка, як-от зарядні пристрої або акумулятори, може бути причиною пожеж або ураження електричним струмом.

Контрафакт, крім того, що обманює споживачів, представляючи себе за оригінальний товар, також може завдати реальної шкоди здоров'ю та добробуту людини. Тому дуже важливо бути обізнаним та уважним при купівлі товарів, особливо якщо вони замовленні з-за кордону або придбані за дуже привабливою ціною.

Як розпізнати контрафакт

Щоб уникнути покупки підроблених товарів, важливо вміти відрізняти їх від справжніх. Визначення контрафактного товару може бути складним завданням, особливо коли підробки стають дедалі досконалішими. Проте є низка ознак і методів, які допоможуть споживачеві відрізнити товар від підробки.

Ознаки підробки

 1. Ціна: Якщо ціна товару значно нижча за ринкову, це може бути першим знаком того, що перед вами контрафакт. Однак не варто покладатися тільки на цю ознаку, оскільки деякі підробки можуть продаватися за високими цінами.
 2. Упаковка: Нерівні шви, погана якість матеріалів упаковки, помилки в тексті чи логотипі – це може вказувати на контрафакт.
 3. Якість виробу: Неякісні матеріали, погане оздоблення, відсутність дрібних деталей чи логотипів можуть говорити, що товар є підробкою.
 4. Місце покупки: Несумлінні інтернет-магазини, тимчасові торгові точки чи продавці без ліцензії мають більше шансів продати контрафакт.

Поради щодо перевірки товару

 1. Порівняйте з оригіналом: Якщо ви маєте можливість, порівняйте товар з відомим оригіналом. Це допоможе виявити відмінності.
 2. Перевірте серійний номер: Багато виробників відзначають свою продукцію унікальними серійними номерами. Ви можете перевірити їх на офіційному сайті виробника.
 3. Вивчіть відгуки: Відгуки в інтернеті можуть допомогти визначити, чи продає магазин справжні товари. Однак будьте обережні: відгуки можуть бути підробленими.
 4. Документація та сертифікати: Оригінальний товар часто супроводжується гарантійним талоном, інструкцією та іншими документами. Перевірте наявність та якість друку.
 5. Запитайте у виробника: У разі сумнівів, ви завжди можете звернутися до виробника з питанням справжності продукту.

Визначення контрафактного товару потребує уважності та обізнаності. При покупці завжди варто бути настороже і використовувати всі доступні методи для перевірки справжності товару, особливо якщо йдеться про дорогі покупки або товари, які можуть вплинути на ваше здоров'я.

Питання відповідь

Часті питання про контрафакт

 1. Як визначити контрафакт?

  Слід звернути увагу на ціну, упаковку та документацію товару.

 2. Чи можна замовити авіа доставку з Китаю до України без ризику отримати контрафакт?

  Так, але рекомендується співпрацювати тільки з перевіреними постачальниками та використовувати послуги митних брокерів для розмитнення товарів з Китаю.

Це лише короткий огляд проблеми контрафакту. Залишається багато питань, які потребують глибокого вивчення, але сподіваємося, що ця стаття дала вам базове розуміння цієї актуальної проблеми.

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм