Бажання співпрацювати з китайськими постачальниками недостатньо, щоб бізнес пішов вгору.
Перебуваючи за тисячу кілометрів від Піднебесної, є ймовірність зустрітися з аферистами і любителями провертати сумнівні торгові схеми. Перевірка постачальника з Китаю - важливий етап перед укладенням договору. Існує такий різновид шахраїв, як скаммери. Вони створюють липові інтернет-магазини, реєструються на популярних торгових майданчиках, копіюють зображення продукції у різних виробників і виставляють доступні ціни.
Кращим способом перевірити постачальника з Китаю є відвідування магазину або виробництва. Але не завжди є така можливість. Особливо, коли на перших порах закупівлі плануються мінімальні. Поїздка в КНР вийде вам в пристойну суму.
На що звернути увагу при перевірці
Довіритися китайському продавцеві на 100% практично неможливо, але є певні способи, які дають підстави повірити в легітимність його бізнесу.
- Перевірте по гугл-картами, що розташоване за адресою, яку вказав постачальник.
Карта вкаже вам на наявність великого виробництва або будівлі з дрібними офісами. Якщо ви побачите інший об'єкт, ймовірно, вас вводять в оману. Знайдіть в інтернеті великі райони, де в більшій мірі розміщено виробництво конкретного товару. Зазначена адреса знаходиться далеко від цих місць? З вами співпрацює аферист або компанія-посередник. Юристи в Китаї вимагають, щоб постачальники вказували реальну адресу виробництва, а не місця укладання договорів.
- Зверніть увагу на те, як виглядають листи від виробника.
Аудит постачальника в Китаї передбачає перевірку шаблонного друку із зазначенням адреси, логотипу та контактних даних. Візьміть до уваги, наскільки коректно і грамотно менеджер спілкується із замовниками, скільки йому потрібно часу на відповідь. У скаммерів немає досвіду роботи, тому вони часто губляться при отриманні потоку питань від посередників.
- Розгляньте фотографії продукції.
Також використовуйте гугл пошук, щоб подивитися, чи не виставляють ті ж зображення інші компанії.
- Зателефонуйте представнику по скайпу.
Довіряйте своїй інтуїції. Якщо людина або навколишнє його середовище не виглядає надійним, краще переглянути вибір партнера.
- Запитайте візу для бізнес-туру в Китай.
Для реальної компанії таке прохання не видасться дивним. Скажіть, що самостійна інспекція фабрик в Китаї допоможе визначитися з вибором.
- Наявність способів оплати.
У компанії, яка тривалий час перебуває на ринку, є власні банківські рахунки. Довіряти перекладам на електронні гаманці не варто.
- Запитайте свідоцтво про державну реєстрацію.
Посвідчення промисловості і торгівлі висилається на першу вимогу. Через юридичні послуги для іноземців в Китаї ви зможете дізнатися правомірність отриманого документа. У компанії може не бути договору на експорт, але в такому випадку він працює з логістичними компаніями.
- Перевірте статус фірми на відомих торгових майданчиках.
На торгових майданчиках ви зможете дізнатися, як довго компанія в цьому бізнесі, з ким співпрацює і які має відгуки покупців.
- Надішліть запит на зразки товару.
Шахраї не зацікавлені у відправці товару в іншу країну, а підприємці, що реалізують продукцію низької якості, не захочуть втрачати марку після виявлення невідповідності фото і реального товару.
- Шукайте назву компанії в списках скаммерів.
Зважаючи на обмеженість таких списків можна пошукати відгуки в відомих пошукових системах.
Дані способи допоможуть вам викрити в обмані китайського афериста і знайти справді гідного партнера.