24 серпня 2017
6751
Инкотермс 2010 - таблица.
rating-stars Рейтинг 5
-->

Тлумачення термінів Інкотермс 2010. Діяльність в сфері торгівлі і вантажоперевезень нерозривно пов'язана з дотриманням загальноприйнятих світових стандартів. Правила щодо тлумачення торгових термінів закріплені в Інкотермс 2010 - це один з правових орієнтирів компанії Fialan, що дозволяє забезпечити надійність і легальність співпраці.

Що таке Інкотермс 2010

Типові умови угод про купівлю-продаж, заздалегідь встановлені в визнаних на міжнародному рівні документах, називаються торговими термінами. Інкотермс 2010 - це звід правил по трактуванню і застосуванню термінів торгівлі внутрішньодержавного і міждержавного рівня. Документ був представлений у вересні 2010 року МТП (Міжнародна торгова палата) і є вдосконаленою версією першого варіанта, що вийшов в 2000 році. Редакція діє з січня 2011 року і містить положення про трактування щодо 11 найбільш часто використовуваних і затребуваних позицій.

Юридична сила

Звід правил не має статус міжнародного джерела права. Однак його положення в обов'язковому порядку враховуються державними структурами, в тому числі митними органами і судами, в разі, якщо в договорі є посилання на базис поставки або розглядаються спори зовнішньоекономічної спрямованості. Іншими словами, це відображення загальноприйнятих універсальних понять, прав і обов'язків у сфері торгового обороту. У деяких державах документ є обов'язковим до виконання і отримав статус закону. Цей пункт важливо враховувати при укладанні з резидентами угод на поставку. У цьому випадку сторони зобов'язані позначити в договорі пункт про небажання керуватися положеннями нормативного акту, якщо такої необхідності немає.

Правила Інкотермс 2010 в Україні

В Україні юридичну силу мають тільки посилання на положення Інкотермс в контракті, сам звід правил є рекомендаційним. Практика застосування цього документа широко поширена.

Умови поставки Інкотермс 2010 - трактування термінів

Терміни Incoterms 2010 представлені у вигляді трибуквених абревіатур. Загальна кількість - 11 штук. Условия поставки по Инкотермс 2010. Умовно терміни поділяють на чотири групи:

  • Категорія С. Позначення - оплата основного перевезення: СРТ - вказівка пункту доставки, товар передається перевізнику з боку замовника; CRF - вказівка порту, без вивантаження; CIP - означає, що продавець передасть товар, випущений в митному режимі експорту, названому ним перевізнику; CIF - вказівка порту, страховка, вивантаження не передбачена.
  • Категорія Е. Позначення - місце відправки: EXW - товар відправляється зі складу сторони, що продає, місце зазначено.
  • Категорія D. Позначення - доставка: DDP - товар звільнений від мита і очищений від ризиків, доставка в зазначений пункт; DAT - відвантаження проводиться на терміналі; DAP - поставка - в місце призначення.
  • Категорія F. Позначення - основна перевезення не оплачено: FAS - доставка до корабля замовника вказівку порту; FCA - вказівка місця, доставка перевізнику боку-замовника; FOB - вказівка порту, навантаження на корабель.

Загальноприйнятим вважається вказівку термінології англійською мовою. Для зручності сторін в контрактах може використовуватися додатково переклад позначення. Всі терміни умовно класифікуються на дві групи:

   • Правила, які поширюються на внутрішній водний та морський транспорт. До їх числа відносяться CRF, CIF, FAS, FOB.
   • Правила, поширювані на будь-які види транспорту - всі інші абревіатури. Ці абревіатури можуть застосовуватися незалежно від того, які види перевезення і кількість видів транспорту обрані.

Інкотермс не регламентує такі позиції , як спосіб оплати, вартість товару, перехід права володіння. Це не повний договір купівлі-продажу. Окремі положення контракту, в тому числі в частині використовуваних понять, не можуть суперечити національному законодавству. Важливо грамотне узгодження позицій і перевірка документа на юридичну чистоту.

Особливості використання правил

Підприємницька практика дозволяє застосовувати документ декількома способами:

   • Вибір і використання терміна, відповідного способу транспортування, товару, і відображає граничні можливості сторін за додатковими зобов'язаннями (страховка товару, організація перевезення).
   • Інкорпорація в основний договір. Намір застосувати звід правил має знайти чітке відображення в договорі.
   • Детальна конкретизація порту або пункту. Без точного зазначення цих двох позицій обраний термін не може працювати.

Інкотермс - один з основоположних документів для компанії-перевізника. У ньому відображені основні торговельні терміни, що застосовуються в документації, що фіксує купівлю-продаж, і відображають актуальну практику зовнішньоекономічних відносин. Вони закріплюють ризики, вартість, окреслюють коло прав та обов'язків покупця і продавця, що виникають в процесі доставки товару.

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм