17 травня 2018
2670
rating-stars Рейтинг 5
-->

Літо в Китаї- дуже гаряча пора і це стосується не лише температури повітря

.  Сотні та тисячі фабрик запускають у виробництво мільйони новинок різноманітних товарів. 

Передує цьому періоду весняний  Кантонський ярмарок, який по праву вважається одним з головних світових бізнес-подій року і є законодавцем трендових торгових тенденцій багатьох груп товарів: від текстильних виробів і дитячих іграшок до високотехнологічного обладнання та комп'ютерної техніки. Аналогів Кантонської виставки за розміром та асортиментом в світі немає.

В Україні влітку багато підприємців надають перевагу відпустці. Поки інші відпочивають ми пропонуємо підготувати вам підґрунтя для заробітку в осінньо-зимовий період і зайнятися R&D бізнесом в Китаї, а саме- провести усю консалтингову роботу з допомогою компанії Fialan, завдяки якій вже восени ваш вантаж з ексклюзивними товарами буде доставлений в Україну і реалізований  за хорошою ціною.

Консалтингові послуги в Китаї, що надаються нашою компанією, можна умовно поділити на два напрямки:

 1. Стартовий - пошук товару і постачальника, підготовка та укладення договорів, юридичний супровід угоди, контрактне розміщення замовлень і т.д.
 2. Завершальний - рекламації до китайської сторони: недопоставка, заміна, пошкодження, вирішення питань з оплатою, додатковою доставкою і т.д.

Повний перелік консалтингових послуг від Fialan виглядає наступним чином:

 • знайдемо адекватного, перевіреного постачальника / виробника продукції яка вас цікавить, з атестацією або інспекцією постачальника;
 • організація виробництва товарів в Китаї під брендом клієнта OEM / ODM;
 • формлення прав інтелектуальної власності в Китаї відповідно до міжнародного права. Захистіть свій бізнес від конкурентів;
 • онтроль якості готової продукції;
 • консолідація вантажів від декількох відправників під один контракт на складі в Китаї;
 • рекламації до постачальника по невідповідності заявлених характеристик товару з подальшим представленням інтересів в суді з питань пошкоджень, пересортування, недопоставки;
 • отримання умов гарантійного терміну при контрактуванні.

У свою чергу, представників бізнесу можна розділити на дві категорії:

 1. «Встиг» - своєчасно замовив товар, вибрав оптимальний варіант доставки, вчасно консолідував замовлення;
 2. «Не встиг» - сезон йде, а товару немає, або вантаж ще в дорозі, або те, що зовсім не очікував.

В якій з цих категорій Ви можете опинитись ,залежить тільки від Вас!

Формула успіху в бізнесі з Китаєм , звісно ж, полягає в тому, щоб працювати в групі «Встиг».

Якщо Ви плануєте продаж товару в Україні у вересні і Вам потрібно ще його виготовити або підготувати, то у серпні Ви вже маєте отримати своє замовлення з Китаю. І не важливо, що це буде- готовий продукт чи сировина. Вам все одно знадобиться час на рекламу, логістику в межах країни та мерчендайзинг.

Для виконання цієї умови Ваш вантаж має вийти з порту в Китаї в червні. Ми цілеспрямовано беремо доставку морем ,при наявності запасу часу при такому виді перевезень, витрати на логістику будуть значно нижчими (приблизно 25% від вартості товару).

Для того, щоб потрапити в категорію «Встиг» в весняно-осінній період необхідно дотримуватись наступних правил:

-  щоб в червні вантаж вийшов з Китаю, в травні Ви повинні врегулювати всі питання зі своїм постачальником;

-  якщо Вам необхідно знайти товар або постачальника під сезон продажів у вересні, то стартовий консалтинг потрібно починати в березні, якщо пошук вже здійснений, то в ці періоди у Вас буде достатньо часу на замовлення зразків і їх тестування, спілкування з постачальником, узгодження договорів, розміщення замовлення на виробництво під своїм брендом або ТМ і т.п. Разом виходить 6 місяців роботи до старту продажів.

Товарні позиції можна розділити за загальноприйнятими сезонами продаж : осінь - зима і весна - літо. Звичайно ж, є і товари, які користуються стабільним попитом протягом усього року. Наприклад, текстиль та фурнітура популярні цілий рік, але вони також схильні до впливу сезонів і постійно оновлюють свій «модельний ряд».

СПИСОК ТОВАРІВ НА КОЖЕН СЕЗОН

При роботі з китайськими постачальниками сподіватися на чесність без довгострокової і успішної історії розвитку взаємовідносин, підкріпленої відповідними договірними зобов'язаннями не варто. Як тільки виникне проблема, про всі усні домовленості Ваші партнери в КНР швидко забудуть. Експерти компанії Fialan дають наступні поради щодо розміщення замовлення у постачальників в Китаї:

 • Отримайте підсумкову комерційну пропозицію, яка відповідає Вашим вимогам;
 • Укладіть з постачальником договір;
 • Складіть точну специфікацію на товар і зробіть на її підставі доповнення до договору;
 • Узгодьте заздалегідь з постачальником реальні терміни виробництва. Пропишіть в договорі узгоджені терміни;
 • Обов'язково пропишіть умови оплати (30/70) і конкретні суми кожного платежу;
 • Вкажіть, що перед оплатою другої частини рахунку (70%) Ви відправите свого представника для контролю якості готової продукції.

Якщо Ви хочете бути впевнені в тому, що виробник в Китаї виготовив продукцію, потрібної Вам якості, існує кілька варіантів контролю:

 1. онтроль етапів виробництва. Експерти нашої компанії за Вашим технічним завданням виїдуть на виробництво і виконають контроль виробленої продукції на будь-якому з етапів.
 2. Контроль готової продукції. Ми радимо виконувати цей контроль безпосередньо на території виробника. Для можливості оперативного вирішення питань, що виникли за якістю.
 3. Контроль відвантаження. Присутність нашого експерта при відвантаженні дозволить Вам бути впевненим в тому, що Ваш товар було відвантажено в повному обсязі і відповідної якості.
 4. Контроль на складі перевізника.Цей вид контролю дозволяє виконати будь-яку перевірку товару силами наших експертів ще до відправки з Китаю. У разі виникнення претензій, Ви ще будете мати можливість замінити продукцію у постачальника.
 5. Контроль в країні отримання.  Ваш вантаж буде ретельно перевірений на власному складі Fialan.

Далеко не всі компанії, що пропонують послуги з доставки вантажів з Китаю відповідають міжнародним стандартам надання логістичних послуг.

Компанія Fialan вже більше 14 років доставляє вантажі з Китаю принципом 3С:
(сроки, сохранность, стоимость)

Терміни – мінімальні
Збереження – максимальне
Вартість – оптимальна

Пропонуємо Вашій увазі ЧЕК-лист для перевірки перевізника з Китаю:

 1. З'ясувати скільки років компанія знаходиться на ринку.
 2. Перевірити дату реєстрації сайту.
 3. Знайти і прочитати відгуки реальних клієнтів.
 4. Наявність рекомендацій.
 5. Наявність фізичних офісів в Китаї.
 6. Наявність фізичних офісів в Україні.
 7. Наявність складів в Китаї.
 8. Наявність Договору на організацію доставки вантажу.
 9. Можливість контролю в Китаї.
 10. Можливість фотозвітів завантаження.

Для того, щоб Ваш вантаж був доставлений вчасно і в встановлені договором терміни, Вам необхідно отримати від перевізника наступну інформацію:

 • проформу договору на організацію доставки;
 • мінімальна вага / об'єм, який приймає в роботу;
 • входить страховка у вартість доставки;
 • чи буде здійснюватися перепакування та чи включене воно до вартості;
 • дату стафіровки (завантаження контейнера або авіа борту);
 • дату судновиходу або графік вильоту борту;
 • дату суднозаходу або отримання борту в країні одержувача;
 • інформацію про фактичне наповнення контейнера для розуміння своєчасності судновиходу;
 • спосіб інформування про статус вантажу;
 • спосіб, місце і валюту для оплати за послуги.

Відвідуючи Китай влітку, особливо його південну частину, бізнес туристу відкривається маса можливостей і для чудового відпочинку. Особливо приємно після декількох днів роботи відправитися на море. З Гуанчжоу до Шеньчженя можна дістатися двома способами: на поїзді, а потім до пляжу на громадському автобусі або на машині.

Дорога з Гуанчжоу в Шеньчжень до пляжу Січонг (XiChong) на машині становить близько 5 годин. Відстань приблизно 200 км. Готель або Гест-хаус можна знайти і забронювати заздалегідь на booking.com або ctrip.com. Але багатьох готелів на цих ресурсах немає. А в сезон (червень-серпень) їхати без броні небезпечно - усі місця будуть зайняті. Так що, потрібно бронювати заздалегідь.

Якщо Ви маєте в своєму розпорядженні велику кількість часу, то придивіться до найближчих країн: Таїланд, Індонезія, Сінгапур, Гонконг, В'єтнам. Вартість перельоту з Китаю набагато нижче, ніж летіти з України, тому не упустіть таку можливість.

Вся команда Fialan сподівається, що дана інформація буде дуже корисною для розвитку Вашого бізнесу та збільшення Ваших доходів!

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм