26 жовтня 2023
347
rating-stars Рейтинг 5
-->

Китай та його ринок молока 2023 року

Згідно з недавнім дослідженням від Rabobank, ринок молока у Китаї у 2023 році продемонстрував зростання у споживанні на 7 млн ​​тонн. Це свідчить про те, що молоко відіграє важливу роль у харчовій промисловості країни. З урахуванням швидкого зростання населення, попит на молочні продукти в Китаї Стабільно росте.

Розвиток китайського ринку молока

На початку 2000-х років Китай був переважно імпортером молочної продукції. Однак завдяки інвестиціям у виробництво та зростанню внутрішніх витрат, до 2023 року Китай став одним із найбільших виробників молока у світі. Етапи розвитку китайського ринку молока також були пов'язані зі збільшенням поголів'я корів та впровадженням нових технологій.

Головні учасники китайського ринку молока

Останніми роками над ринком домінували кілька великих молочних виробників. Згідно з даними Rabobank, лідерами ринку є компанії з власним виробництвом та високим рівнем продукції. Ці компанії активно впливають формування цін і трендів на молочному ринку країни.

molochka 2

Тренди 2023 року: нововведення на ринку молока Китаю

Китай, будучи одним із найбільших споживачів молока у світі, активно адаптується до мінливих переваг свого населення. У 2023 році ряд нововведень та трендів впливає на молочну індустрію країни:

 1. Продукція з низьким рівнем жиру: Зі зростанням обізнаності населення про здорове харчування попит на продукти з низьким вмістом жиру продовжує зростати Це стимулює виробників випускати нові види молочної продукції, які відповідають цим вимогам.
 2. Функціональні добавки: Молочні продукти, збагачені вітамінами, мінералами та іншими корисними добавками для здоров'я, стають все популярнішими. Особливий інтерес викликають продукти з додаванням пробіотиків, антиоксидантів та білка.
 3. Локалізація смаків: Враховуючи внутрішні культурні особливості та гастрономічні уподобання, виробники намагаються адаптувати молочні продукти під місцевий ринок, додаючи традиційні китайські інгредієнти та ароматизатори.
 4. Упаковка та дизайн: Щоб привернути увагу молодого покоління споживачів, виробники акцентують увагу на екологічній упаковці та сучасному дизайні продукції.
 5. Технологічні інновації: Сучасні технології в галузі обробки та виробництва молока дозволяють зберігати корисні властивості продукту, покращити його смак та продовжувати термін придатності.
 6. Екологічний тренд: У відповідь на зростаючий інтерес до екологічно чистих продуктів, багато фермерів і виробників молока переходять на органічні методи господарювання.
 7. Прозорість виробництва: Після кількох скандалів, пов'язаних з якістю молочних продуктів, споживачі стали більш вимогливими до походження продукції. Виробники, у свою чергу, прагнуть максимальної прозорості свого виробництва, надаючи всю необхідну інформацію про походження та обробку продукту.

З урахуванням цих трендів можна припустити, що китайський ринок молока продовжуватиме активний розвиток, надаючи споживачам все якісніші та різноманітніші продукти.

Експорт та імпорт: молоко на міжнародній арені

Незважаючи на високий внутрішній попит, Китай також активно експортує молоко інші країни, особливо країни Південно-Східної Азії. Однак, враховуючи зростаюче світове населення і споживчі смаки, що змінюються, Китай також імпортує певні види молочної продукції.

molochka 3

Смаки Китаю: споживчі переваги в молочної продукції

Аналітик з Rabobank, Мішель, зазначив, що китайські споживачі віддають перевагу свіжому молоку, особливо продукцію з високим вмістом кальцію та білка.

Проблеми молочного ринку Китаю

Китайський ринок молока, незважаючи на свої досягнення та зростання, зіткнувся з низкою проблем, які слід врахувати:

 1. Екологічні проблеми: Зі збільшенням виробництва молока збільшуються і екологічні ризики. Високе поголів'я корів веде до збільшення викидів метану, що негативно впливає на довкілля. Також сільськогосподарські відходи, такі як гній можуть забруднювати водні джерела.
 2. Державне регулювання: Щоб забезпечити безпеку продукції для споживачів, китайська влада посилила стандарти якості молочної продукції. Це може збільшити виробничі витрати для фермерів та виробників.
 3. Повільне зростання доходів: Незважаючи на швидке економічне зростання країни в минулому, останніми роками спостерігається уповільнення зростання доходів населення Це може призвести до зниження попиту на дорогі молочні продукти, особливо у віддалених районах країни.
 4. Проблеми з якістю: У минулому були випадки, коли на ринок надходили неякісні і навіть небезпечні для здоров'я молочні продукти Це підірвало довіру споживачів до вітчизняних виробників.
 5. Залежність від імпорту: Хоча Китай посилює свої зусилля з виробництва молока, країна все ще значною мірою залежить від імпорту, особливо сухого молока Це робить ринок вразливим для коливань цін на світовому ринку та можливих торгових конфліктів.
 6. Технологічні проблеми: У деяких регіонах Китаю молочне виробництво ще не досягло сучасних технологічних стандартів Це може впливати на ефективність виробництва та якість продукції.
 7. Захворювання худоби: Ризики, пов'язані з можливими епідеміями серед корів, такі як сказ або коров'ячий виразковий бацил, можуть призвести до значних втрат у виробництві.

Для подолання цих проблем китайським виробником та регуляторам необхідно поєднати зусилля та розробити стратегії, спрямовані на забезпечення сталого та безпечного розвитку молочної індустрії в країні.

Майбутнє китайського молока: прогнози та очікування

З урахуванням поточних трендів та викликів, аналітики прогнозують, що молочний ринок Китаю продовжить зростати, проте його зростання може сповільнитися через екологічні ініціативи і споживчі переваги, що змінюються.

Часті питання про ринку молока Китаю

Які основні фактори, що формують ціни на молоко в Китаї?

Ціни формуються на основі попиту та пропозиції, витрат на виробництво, а також державного регулювання.

Який вплив має державне регулювання на молочний ринок Китаю?

Регулювання може впливати на виробничі стандарти, екологічні норми та імпортні квоти.

Які технологічні нововведення актуальні для молочної промисловості Китаю?

Інновації в галузі упаковки, добавок та методів виробництва молока стають дедалі популярнішими.

Як екологічні ініціативи впливають на виробництво молока у Китаї?

Екологічні ініціативи можуть підвищити видатки виробництво, але й стимулювати створення стійкіших методів виробництва.

 

Підпишіться на розсилки,

щоб ми ділилися з Вами вигідними пропозиціями, останніми новинами та корисними порадами щодо ведення бізнесу з Китаєм